Szafy pancerne – bezpieczeństwo skarbów w domu

Szafy pancerne czyli dlaczego warto je kupić?

Szafy pancerne mają zastosowanie wszędzie tam gdzie coś należy zamknąć i zabezpieczyć. Takie szafy to nic innego jak sejfy, które mają kodowane zamki i niełatwo jest je otworzyć. Szafy pancerne mają różne wielkości, są ognioodporne, antywłamaniowe. Przechowuje się w nich dokumenty, pieniądze, cenne przedmioty czy broń o różnych rozmiarach. Tego rodzaju produkty mają wszelkie potrzebne atesty i na ogół są produktami wykonanymi z doskonałych materiałów. Doskonale zabezpieczają i chronią. Występują jako szafy, jako szafy z szufladami, można je zamontować w ścianie lub postawić przy ścianie. Firmy produkujące sejfy, szafy pancerne wykonują swoje produkty jak najlepiej i realizują również produkty zaprojektowane przez swoich klientów.

Szeroki wybór

Większość opisanych produktów to bezpieczne konstrukcje, atestowane, dają pełne gwarancje bezpieczeństwa i doskonale potrafią chronić wszelkie bezcenne przedmioty. Zamknięcia takich szaf pancernych czy sejfów są kluczowe, szyfrowe czy elektroniczne. Sejfy gabinetowe są wolnostojące, wiszące lub można je ukryć w ścianie. Sejfy meblowe mogą być sejfami ściennymi, domowymi lub biurowymi. Wykonane bardzo solidnie są raczej nie do sforsowania.

Klasy bezpieczeństwa

Kasy pancerne wykonuje się w klasie bezpieczeństwa od I do IV, ich waga jest od 100 kg do 2000kg. Każda wyższa klasa bezpieczeństwa gwarantuje mocniejsze zabezpieczenia przed niechcianym otwarciem takiej kasy. Wszystkie kasy pancerne są najbardziej odporne na włamania. Wśród produktów zabezpieczających różne przedmioty są także przeróżnego typu szafy pancerne i metalowe. Mają one co prawda mniejszy współczynnik zabezpieczenia przed włamaniem, ale służą one raczej do przechowywania mniej cennych wartości.

Certyfikaty

Szafy są również certyfikowane, wykonane z doskonałych materiałów, mają rożne wysokości i szerokości. Klienci zawsze znajdą odpowiednie dla siebie sejfy czy szafy pancerne. Wśród asortymentu wielu producentów popularne są małe sejfy domowe, dzięki którym można ochronić swoje prywatne i niezwykle cenne precjoza. Takie domowe sejfy najczęściej zabudowuje się w ścianach i ukrywa pod różnego rodzaju obrazami. Takie szafy dobrze jest zakupić u sprawdzonego sprzedawcy.

 Ognioodporność

Produkuje się także szafy i sejfy ogniotrwałe, przechowuje się w nich dokumenty i nośniki elektroniczne. Ogniotrwałość takich szaf to około 120 minut. Kasy pancerne posiadają wielopłaszczową stalową powierzchnię, dzięki temu duże sumy pieniędzy są odpowiednio zabezpieczone. Dzisiaj produkuje się kasy pancerne, które dają doskonałe zabezpieczenie swojej zawartości a przy tym są bardzo lekkie w swojej konstrukcji. Mocuje się je w podłodze lub na ścianach, nie można ich zatem lekko i łatwo wynieść razem z ich zawartością. W produkcji sejfów i kas pancernych stosuje się doskonałe elementy anty inwazyjne, dzięki temu szafy takie i sejfy doskonale spełniają swoją rolę.

 Podsumowanie

Już nie tylko firmy ale i także osoby prywatne coraz częściej kupują sejfy i szafy pancerne aby zabezpieczyć swoje mienie. Producenci wychodzą klientom na przeciw i produkują coraz to lepsze i z bardziej lepszymi zabezpieczeniami szafy pancerne i sejfy. Coraz więcej osób korzysta z takich zabezpieczeń. Już w wielu domach można spotkać różnego rodzaju sejfy. Czasami są dobrze ukryte a czasami są na widoku. Coraz to lepsza technologia potrafi stworzyć lepsze, mocniejsze i skuteczniejsze zabezpieczenia. Osobom niepowołanym coraz trudniej jest forsować zabezpieczenia i nowoczesne kasy i sejfy. Takie szafy pancerne ustawia się w różnych pomieszczeniach, gabinetach, salonach, biurach, sekretariatach. Szafy nie zawsze zwracają na siebie uwagę.